fbpx

Πρόγραμμα 2021-2022

Home / Πρόγραμμα 2021-2022

Διά ζώσης

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa” συνεχίζει για ακόμα μια χρονιά τα τμήματα δημιουργικών σεμιναρίων, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν. Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

Όλα τα σεμινάρια της σχολής, πραγματοποιούνται διά ζώσης και εξ αποστάσεως, με σύγχρονη ή ασύγχρονη διδασκαλία, μέσω ενός απλού υπολογιστή.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Η ημερομηνία έναρξης μαθημάτων των δημιουργικών σεμιναρίων αναφέρεται στην περιγραφή τους.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Ιστορία θεάτρου Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εγκληματολογία II- Criminal profiling  Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
18:00-20:00 Εικονογράφηση παιδικού βιβλίου Μαρία Τζαμπούρα
18:00-20:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής I Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Δημοσιογραφία Χάρης Λαζαρόπουλος
20:00-22:00 Δημιουργία συναρπαστικών χαρακτήρων Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Εισαγωγή στο ποινικό δίκαιο Έλενα Μπολονάση

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
18:00 – 20:00 Πρακτική σκηνοθεσία Άρης Λυχναράς
18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Σκοτεινή τέχνη Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00 Σκηνοθεσία κινηματογράφου και τηλεόρασης Άρης Λυχναράς
20:00-22:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ: Face painting & special effects Jennifer Ray
18:00-20:00 Δημοσιογραφία: Πληροφορία και σύνταξη ρεπορτάζ Παρασκευή Βονάτσου
20:00-22:00 Σεναριογραφία: Μέθοδος & τεχνικές Παναγιώτης Καποδίστριας
20:00-22:00 Είδη σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Ποίηση – Φιλοσοφία Μαρία Σβαρνιά
18:00-20:00 Γραφολογία: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Ιστορία τέχνης Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00 Γραφολογία ΙΙ: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00 – 22:00 Φωτογραφία & Καλλιτεχνική φωτογραφία Ντόρα Χάλαρη

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-14:00 Σελιδοποίηση εντύπου & Ηλεκτρονικό σχέδιο Αναστασία Κουρή
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: μουσικό θέατρο Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Playback theatre Έλενα Δεσύλλα
14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας
Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Musical Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου Άννα Φωτοπούλου
14:00-16:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
16:00-18:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Χοροθέατρο & πειραματικό θέατρο Ελένη Μιχαηλίδου

ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

Έναρξη μαθημάτων: Σεπτέμβριος 2021

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
20:00- 22:00 Εκμάθηση δημιουργίας παρουσιάσεων: SwayPrezi Παρασκευή Βονάτσου
20:00- 22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εκμάθηση Word – Power Point Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Μοντάζ Παναγιώτης Καποδίστριας
20:00- 22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εκμάθηση Word – Power Point Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Μοντάζ Παναγιώτης Καποδίστριας
20:00- 22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εκμάθηση Word – Power Point Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Μοντάζ Παναγιώτης Καποδίστριας
20:00- 22:00 Εκμάθηση δημιουργίας παρουσιάσεων: SwayPrezi Παρασκευή Βονάτσου

Τα δίδακτρα των ταχύρρυθμων σεμιναρίων αναφέρονται στην περιγραφή τους. 

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα. Όλοι οι κύκλοι σπουδών ολοκληρώνονται τον Ιούνιο. Για την ακριβή διάρκεια, παρακαλούμε να απευθύνεστε στην γραμματεία της σχολής.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Τα δίδακτρα των σεμιναρίων έχουν ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων Τιμή /

Τέσσερις εβδομάδες

1ο σεμινάριο 45 ευρώ
2ο σεμινάριο – έκπτωση 10% 40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο – έκπτωση 20% 36 ευρώ

Στο τέλος του προγράμματος, οι συμμετέχοντες που το έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς, λαμβάνουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa”.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr