fbpx

Πρόγραμμα 2020-2021

Home / Πρόγραμμα 2020-2021

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Είδη σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου
18:00-22:00 Υποκριτική με τη Μέθοδο Lee Strasberg Εβελίνα Παπούλια
20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα Ελένη Σολωμάκου
20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής I Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Σεναριογραφία: Μέθοδος & τεχνικές Παναγιώτης Καποδίστριας

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Ηλεκτρονική εικονογράφηση Αναστασία Κουρή
18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
18:00-20:00 Εγκληματολογία II- Criminal profiling  Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
18:00 – 20:00 Από το παραμύθι στο παιδικό θέατρο Βίκυ Θαλασσινού
18:00 – 20:00 Σύγχρονο marketing και social media Έρρικα Ρούσσου
18:00 – 20:00 Γραφολογία Ι: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00-22:00 Όνειρα: Συμβολισμός και αποσυμβολισμός Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00-22:00 Δημοσιογραφία  Χάρης Λαζαρόπουλος
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής II Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Τεχνικές στιχουργικής Αντώνης Παππάς

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00 – 20:00 Αναζητώντας την αλήθεια του ήρωα Βάνα Πεφάνη
18:00-20:00 Σκηνοθεσία κινηματογράφου και τηλεόρασης Άρης Λυχναράς
18:00- 20:00 Υποκριτική στην κάμερα Παναγιώτης Καποδίστριας
18:00-20:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ: Face painting & special effects Jennifer Ray
18:00-20:00 Νεανική και εφηβική λογοτεχνία Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Practical Aesthetics Μάνος Ψιστάκης
20:00-22:00 Σκοτεινή τέχνη: Θρύλοι, σύμβολα, τοποθεσίες και dark tourism Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00 Πρακτική σκηνοθεσία Άρης Λυχναράς

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00 -20:00 Υποκριτική στην κωμωδία και στο stand up comedy Σοφία Μουτίδου
18:00-20:00 Social media και επικοινωνία Παρασκευή Βονάτσου
18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Ελληνική & παγκόσμια  μυθολογία Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00 – 22:00 Τεχνικές σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Ρητορική – Ποίηση – Φιλοσοφία Μαρία Σβαρνιά
18:00-20:00 Γραφολογία ΙΙ: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Ιστορία τηλεόρασης και κινηματογράφου Μαρία Σβαρνιά
20:00 – 22:00 Θεραπευτική ζωγραφική: Δημιουργώντας το εσωτερικό μας πορτραίτο Έλλη Γρίβα

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: μουσικό θέατρο Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Υποκριτική στην κωμωδία και στο stand up comedy Σοφία Μουτίδου
14:00-16:00 Playback theatre Έλενα Δεσύλλα
14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας
Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Musical Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου Άννα Φωτοπούλου
14:00-16:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
16:00-18:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Χοροθέατρο & πειραματικό θέατρο Ελένη Μιχαηλίδου

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa” συνεχίζει για ακόμα μια χρονιά τα τμήματα δημιουργικών σεμιναρίων, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Τα δίδακτρα των σεμιναρίων έχουν ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων Τιμή /

Τέσσερις εβδομάδες

1ο σεμινάριο 45 ευρώ
2ο σεμινάριο – έκπτωση 10% 40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο – έκπτωση 20% 36 ευρώ

Από τις παραπάνω τιμές και εκπτώσεις εξαιρούνται τα σεμινάρια υποκριτικής.

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr

ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

 ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
18:00-20:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

Τα δίδακτρα των ταχύρρυθμων σεμιναρίων αναφέρονται στην περιγραφή τους. 

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr