fbpx

Πρόγραμμα 2020-2021

Home / Πρόγραμμα 2020-2021

(εξ αποστάσεως)

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Είδη σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα  Ελένη Σολωμάκου
20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής I Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Σεναριογραφία: Μέθοδος & τεχνικές Παναγιώτης Καποδίστριας

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Ηλεκτρονική εικονογράφηση Αναστασία Κουρή
18:00 – 20:00 Από το παραμύθι στο παιδικό θέατρο Βίκυ Θαλασσινού
18:00 – 20:00 Σύγχρονο marketing και social media Έρρικα Ρούσσου
18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
18:00-20:00 Εγκληματολογία II- Criminal profiling  Έλενα Μπολονάση
18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
18:00 – 20:00 Γραφολογία Ι: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία I- Crime scene Έλενα Μπολονάση
20:00- 22:00 Όνειρα: Συμβολισμός και αποσυμβολισμός Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
20:00-22:00 Δημοσιογραφία  Χάρης Λαζαρόπουλος
20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής II Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Τεχνικές στιχουργικής Αντώνης Παππάς

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Νεανική και εφηβική λογοτεχνία Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Σκηνοθεσία κινηματογράφου και τηλεόρασης Άρης Λυχναράς
18:00-20:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ: Face painting & special effects Jennifer Ray
20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
20:00-22:00 Σκοτεινή τέχνη: Θρύλοι, σύμβολα, τοποθεσίες και dark tourism Μαρία Σβαρνιά
20:00-22:00 Πρακτική σκηνοθεσία Άρης Λυχναράς

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Social media και επικοινωνία Παρασκευή Βονάτσου
18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Ελληνική & παγκόσμια  μυθολογία Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00 – 22:00 Τεχνικές σεναριογραφίας Αργύρης Γιαμάλογλου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
18:00-20:00 Ρητορική – Ποίηση – Φιλοσοφία Μαρία Σβαρνιά
18:00-20:00 Γραφολογία ΙΙ: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
20:00 – 22:00 Θεραπευτική ζωγραφική: Δημιουργώντας το εσωτερικό μας πορτραίτο Έλλη Γρίβα
20:00-22:00 Ιστορία τηλεόρασης και κινηματογράφου Μαρία Σβαρνιά

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας Άννα Φωτοπούλου

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa” συνεχίζει για ακόμα μια χρονιά τα τμήματα δημιουργικών σεμιναρίων, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Τα δίδακτρα των σεμιναρίων έχουν ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων Τιμή /

Τέσσερις εβδομάδες

1ο σεμινάριο 45 ευρώ
2ο σεμινάριο – έκπτωση 10% 40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο – έκπτωση 20% 36 ευρώ

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr

ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ

 ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
16:00-18:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
18:00-20:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Stand up comedy Αλεξάνδρα Χειμώνα
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση
20:00-22:00 Ελληνική γλώσσα Αλεξάνδρα Χειμώνα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-20:00 Ιστορία του ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου
20:00-22:00 Εγκληματολογία: Ανήλικοι δράστες – ανήλικα θύματα Έλενα Μπολονάση

Τα δίδακτρα των ταχύρρυθμων σεμιναρίων αναφέρονται στην περιγραφή τους.

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”, για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail: info@tabula.gr