Σεμινάρια υποκριτικής

Home / Σεμινάρια υποκριτικής

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής “Tabula Rasa” συνεχίζει για ακόμα μια χρονιά τα σεμινάρια υποκριτικής, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

~ Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει και θα διαρκέσουν μέχρι την συμπλήρωση των προσφερόμενων θέσεων.

Έναρξη μαθημάτων: από 19 Σεπτεμβρίου 2020

~ Για να δείτε το πλήρες πρόγραμμα των σεμιναρίων πατήστε εδώ

Αναλυτικά το πρόγραμμα των σεμιναρίων υποκριτικής του φθινοπωρινού κύκλου έχει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00-22:00 Υποκριτική με τη Μέθοδο Lee Strasberg Εβελίνα Παπούλια

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
17:00 – 19:00 Αναζητώντας τον Τσέχωφ Βάνα Πεφάνη
18:00-20:00 Υποκριτική στην κάμερα Παναγιώτης Καποδίστριας
20:00-22:00 Practical Aesthetics Μάνος Ψιστάκης
18:00-20:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ Jennifer Ray

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
18:00 -20:00 Υποκριτική στην κωμωδία και στο stand up comedy Σοφία Μουτίδου

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: μουσικό θέατρο Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Playback theatre Έλενα Δεσύλλα
14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας
Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική αρχαίου θεάτρου Μαρία Τζανουκάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής Αμέρισσα Φτούλη
12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Musical Μαρία Γεροδήμου
13:00-14:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν Αμέρισσα Φτούλη
13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός  Μαρία Γεροδήμου
14:00-16:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου Άννα Φωτοπούλου
14:00-16:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι Έλενα Δεσύλλα
16:00-18:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας Άννα Φωτοπούλου
16:00-18:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις Έλενα Δεσύλλα
18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου Πόπη Χριστοδούλου
18:00-20:00 Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου: Χοροθέατρο & πειραματικό θέατρο Ελένη Μιχαηλίδου

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

~ Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

~ Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι “Tabula Rasa”.

~ Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο  213 00 24291 ή στο 6940 655 331 ή στο e-mail info@tabula.gr